Lapas karte: Saziņa >> Muzejs

Muzejs

 
 
Muzeja rakstu tematika:

- muzeja jaunumi,  
- pārdomas, ierosmes par apvidus vēsturi, kultūras mantojuma saglabāšanu un muzeja darbību,
- muzeja darbības atbalsta iespējas,
- ieskats muzeja dzives notikumos,
- atbildes uz Jūsu ierosinājumiem.


Uz tikšanos!
Dinsberga skolas salidojums 2015. (Tikšanās ar skolas biedriem Krišjāni Baronu un Arvīdu Blūmentālu)
5. septembrī Dinsberga skolas bērni atkal āva kājas ceļam uz savu skolu. Daudziem no dzimtajām mājām iestaigātās takas nu kļuvušas par tāliem ceļiem, kas no dažādiem Latvijas novadiem līdz skolas namam mērojami.
 
Ievadot salidojumu, absolventi Ausma Nākuma un Andris Grīnbergs paceļ valsts karogu un pasākuma dalībnieki dzied valsts himnu. 2011. gadā izteiktie vārdi, sanākt katra septembra pirmās sestdienas pusdienlaikā, ir nākuši no sirds un stāv pāri laikam, turpat 60 sanākušo skolēnu ceļa grūtībām.
 
Arī muzejam ir savs pienesums skolas bērnu tikšanās priekam. Šoreiz iepazinām skolasbiedru 1848. gada absolventa Krišjāņa Barona (1835 – 1923) dzīves ceļu līdz Latvju Dainu izdošanai un 1938. gada absolventa Arvīda Blūmentāla (1925 – 2006) skolas gaitas, karā un svešumā piedzīvoto. Atklātā izstāde ilustrē A. Blūmentāla māju sajūtas meklējumus, dzīvojot Austrālijā. Atmiņās par bērnībā Arvīda dzimtajās mājās, Būdenos, pieredzēto dalījās māsīca Ausma Bukovska. Stāstījumu papildināja filmas „Gājiens ar krokodilu”(1995) fragmenti.
Fotogrāfijas muzeja krājumam dāvināja salidojuma dalībnieki Jānis Grīnītis un Irma Brūvere.

Pateicos par atbalstu un līdzdalību pasākuma organizēšanā pašvaldības saimnieciskajam dienestam, Dundagas kultūras pils darbiniekiem, filmas „Gājiens ar krokodilu” režisoram Ivaram Seleckim, žurnālistei un skolas absolventei Maijai Brūverei, skolotājam Alfrēdam Cipelim, Ausmai Bukovskai, koklētāju ansamblim „Dzītari”, fotogrāfam Visvaldim Biezbārdim, mājas ļaudīm - Guntai Abajai un muzeja darbiniecei Mārītei Jurčai.

Uz tikšanos, 2016. gada 3. septembra pusdienlaikā!
 
Kubalu skolas - muzeja vadītājs, Ivars Abajs.
08.09.2015
21.09.2015.  |   Sadaļa: Saziņa->Muzejs   |   Komentēt
Saziņa
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 Nelietība un meli lai paliek tāļu no manis.
 Kam dārzā bites, tam medus lēts.
 Lielai jūrai lieli viļņi.
 Biezam mežam slaiki koki.
 Ātri deg, ātri dziest.

 
Karlis Magur iz Ludiem
Proves raksti, 1896.
1
2
3