Lapas karte: Saziņa >> Muzejs

Muzejs

 
 
Muzeja rakstu tematika:

- muzeja jaunumi,  
- pārdomas, ierosmes par apvidus vēsturi, kultūras mantojuma saglabāšanu un muzeja darbību,
- muzeja darbības atbalsta iespējas,
- ieskats muzeja dzives notikumos,
- atbildes uz Jūsu ierosinājumiem.


Uz tikšanos!
Muzeja ieceres E. Dinsberga 200-gadei par godu

Šis gads Kubalu skolai – muzejam ir ļoti nozīmīgs, jo aprit 200 gadi kopš dzimis skolas tēvs un rakstnieks Ernests Dinsbergs. Lai padarītu šo gadu īpašāku arī jums, mīļie apmeklētāji, esam iecerējuši rīkot dažādus jubilejai veltītus pasākumus.
Kā lielākais no pasākumiem jāmin konference augusta sākumā, kas būs veltīta Ernesta Dinsberga personībai un viņa devumam latviešu kultūrvēsturē.
Ir iecere radīt jaunu ceļojošo izstādi sadarbībā ar mūsu kolēģiem Igaunijā, Palamuses O. Lutsa draudzes skolas muzeju, kurā piedāvāsim ieraudzīt un salīdzināt latviešu un igauņu autoru pirmizdevumus etnogrāfijā un kartogrāfijā. Latviešiem pirmais bijis tieši E. Dinsbergs! Redzēsim cik ļoti esam mainījušies, ko igauņi par mums tolaik domājuši un ko mēs, latvieši, par igauņiem.
Tāpat, muzeja sezonai atsākoties, centīsimies jums piedāvāt jaunas muzejpedagoģiskās programmas un īstermiņa izstādes saistībā ar Dinsberga personību un darba mūžā paveikto.
Protams, joprojām piedalīsimies ikgadējos pasākumos, proti,  Muzeju nakts un Slīteres ceļotāju dienas. Rīkosim Dinsberga pamatskolas salidojumu, kā arī 10. klašu skolēnu ievadīšanu vidusskolēnu kārtā un citus nelielus pasākumus.

Uz tikšanos!


Dinsbergs, E. Etnografija : tas ir: Pasaules valsts-tautas, viņu dabas, ierašas un dzīve ar tām vajadzīgām tur piederīgām ziņām, priekš mājām un skolām.  Pirma daļa. Eiropa. Rihga: Ernst Plates, 1876.- 200 lpp

Dinsbergs, E. Atlass ar septiņpadsmit landkartēm. Jelgava : G. A. Reyhers, 1861.- 18 lpp

12.01.2016.  |   Sadaļa: Saziņa->Muzejs   |   Komentēt
Saziņa
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 Viens sunis vien ilgi nerej.
 Kur rūc tur sper.
 Viena aita brēc, visas dabū.
 Lieli alu, nelieli misas.
 Nepārdodi ādas, kad lācis vēl mežā.
Karlis Īvīņ iz Mūrniekiem.
Proves raksti, 1896.
1
2
3