Lapas karte: Muzejs >> Notikumi

Notikumi

 
 
Šeit atradīsiet rakstus par dažādiem muzeja veidotiem notikumiem, kuru dalībnieks Jūs variet būt. Muzeja pasākumi notikuši ne tikai tepat skolas namā, arī Dundagā, Kolkā, Talsos, Ventspilī. Izstādes, pasākumi, ekskursijas, lekcijas, talkas, plenēri - pulka dažādu piedzīvojumu iespējams muzejā. Jaunie stendi paver iespējas veidot ceļojošas izstādes, kas veltītas novada kultūrvēsturē nozīmīgiem notikumiem.
Vai Jūsu ideja, rosinājums var būt iesākums muzeja notikumam? Protams! Vairums muzeja notikumu ir sadarbības projekti. Uz satikšanos, radot un piedzīvojot jaunus notikumus!
Janvāra mēneša priekšmets
       Šobrīd varam priecāties, ka dienas paliek arvien gaišākas un gaišākas. Bet tomēr vēl ikdienā (iekštelpās un ārā ejot)  ir nepieciešami apgaismes līdzekļi. Mūsdienās to klāsts un iespējas ir jo plašas.
       Gandrīz 180 gadus atpakaļ, Kubalu skolā bija pavisam pieticīga apgaismošana – sākumā tie bija skali, svece (to arī bija jālieto taupīgi), daudzas telpas bija tumšas (arī logu stiklu kvalitātes dēļ) Bet vēlāk, uz 1860 -tajiem gadiem, situācija krasi uzlabojās: “Logi visi ielikti skaidrām glāžu rūtēm…Arī apgaismošana bija daudz labāka…Nu par Dinsberga prombūšanas laiku bija atradies jauns apgaismošanas ražojums: petroleja; bija apgādātas lampas, ko pirmāk nemaz nepazina, un skolas apgaismošana desmit un simtkārt gaišāka nekā pirmo lāgu.” (Avots: Poruks J. Ernests Dunsberģis. Autobiogrāfija ar ģīmetni un ievadu. Cēsis. 1904. KSM p226-Rg).
      Te varam runāt arī līdzībās izglītošanas darbā -  Ernests Dinsbergs veica “apgaismošanas”  darbu mūsu tautā – centīgi un pašaizliedzīgi izglītoja, mācīja.
       Janvāra mēneša priekšmets ir petrolejas lampa – metāla, zaļā krāsā, uzraksts “Straume”, Rīga, 1965. – 1975. gads. Lampa ir mūsdienīgāka, to var apskatīt Kubalu skolas – muzeja skursteņnamā.

Attēlā: Petrolejas lampa. KSM p470/Le

www.facebook.com/kubalmuz/


 
20.10.2020.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi

   Divi suņi pie kaula nepaliek draugi.
   Lēnas avis vienas kūtīs saderās.
   Tev būs tēvu un māti godā turēt.
   Rokas klēpī nepeln maizi.
   Pēc lietus atkal saule spīd.
Kārl Neiland
Proves raksti, 1845.
1
2
3