Lapas karte: Muzejs >> Notikumi

Notikumi

 
 
Šeit atradīsiet rakstus par dažādiem muzeja veidotiem notikumiem, kuru dalībnieks Jūs variet būt. Muzeja pasākumi notikuši ne tikai tepat skolas namā, arī Dundagā, Kolkā, Talsos, Ventspilī. Izstādes, pasākumi, ekskursijas, lekcijas, talkas, plenēri - pulka dažādu piedzīvojumu iespējams muzejā. Jaunie stendi paver iespējas veidot ceļojošas izstādes, kas veltītas novada kultūrvēsturē nozīmīgiem notikumiem.
Vai Jūsu ideja, rosinājums var būt iesākums muzeja notikumam? Protams! Vairums muzeja notikumu ir sadarbības projekti. Uz satikšanos, radot un piedzīvojot jaunus notikumus!
Augusta mēneša priekšmets
Vasara ir gadalaiks, kurā īpaši iecienīti ir dažādi atspirdzinoši dzērieni, to skaitā arī tēja. Tieši karsts dzēriens bieži vien labāk remdē slāpes nekā auksts. Augusta mēneša priekšmets – skārda tējas kārbiņa.

  Iepazīsimies ar tēju. Tā ir dzēriens, ko pagatavo, ar karstu ūdeni aplejot tējaskoka/krūma daļas un ļaujot tām dažas minūtes ievilkties. Pirmās ziņas par tēju atrodamas dokumentos, kas attiecināmi uz 780. gadu p.m.ē. 17. gadsimta sākumā ar portugāļu un holandiešu tirgotājiem tēja nokļuva Eiropā. 17. gadsimta vidū tā parādījās Anglijā. 19. gadsimta vidū briti sāka kultivēt tējas krūmus Indijā un Šrilankā. Šo augu krūmā ir aptuveni 100 dažādu vielu, 30—50% no tām pāriet ūdens šķīdumā, ko dzeram. Visas tējas iegūst no viena auga — Ķīnas tējaskrūma. Šo augu plantācijas atrodas, piemēram, Ķīnā, Indijā, Kenijā u.c.

Pēc novākto lapu lieluma, tējas iedala veselo lapu, lauzto vai griezto lapu un sasmalcināto lapu tējās.

No citiem augiem gatavotas tējas sauc par zāļu tējām – tās Latvijā ir ļoti iecienītas un garšīgas, tikai jāzina ko lasīt un kā lietot.

Šī mēneša priekšmets ir skārda tējas kārbiņa. Tā ir ar dubultu vāku un atslēdziņu. Izmēri: 12,4*8,5*9,1 cm. Uz vāciņa uzraksts krievu valodā. Uz kārbiņas izveidoti dažādi ornamenti. Vēl palikuši zeltainas un sarkanas krāsas pārklājuma paraugi.

Informācijas avots: lv.wikipedia.org

Attēlā: Skārda tējas kārbiņa. KSM p487-Le

www.facebook.com/kubalmuz/

 
04.08.2020.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 Lēna atbilde klusina bardzību.
 Dari ko darīdams, apdomā galu.
 Kas negrib strādāt, tam arī nebūs ēst.
 Taisnība ir nemirstama.
Agneze Dreiberg iz Kubeļlu  skolas
Proves raksti, 1896
1
2
3