Lapas karte: Muzejs >> Notikumi

Notikumi

 
 
Šeit atradīsiet rakstus par dažādiem muzeja veidotiem notikumiem, kuru dalībnieks Jūs variet būt. Muzeja pasākumi notikuši ne tikai tepat skolas namā, arī Dundagā, Kolkā, Talsos, Ventspilī. Izstādes, pasākumi, ekskursijas, lekcijas, talkas, plenēri - pulka dažādu piedzīvojumu iespējams muzejā. Jaunie stendi paver iespējas veidot ceļojošas izstādes, kas veltītas novada kultūrvēsturē nozīmīgiem notikumiem.
Vai Jūsu ideja, rosinājums var būt iesākums muzeja notikumam? Protams! Vairums muzeja notikumu ir sadarbības projekti. Uz satikšanos, radot un piedzīvojot jaunus notikumus!
Ludvigu Adamoviču atceroties
Šodien pirms 136 gadiem dzimis Ludvigs Adamovičs (šīs skolas palīgskolotāja dēls). Viņš Kubalu skolā ir gan dzimis un audzis, gan skolojies (1891. – 1897.).
  No 1904. līdz 1909. gadam studēja teoloģiju Tērbatas (tagad — Tartu) Universitātē. Pēc ordinācijas 1915. gadā jaunais, daudzsološais teologs strādāja Latvijas skolu sistēmā. 1920. gadā kļuva par Baznīcas vēstures docentu Latvijas Universitātē. Līdz 1940. gadam viņš tur bija profesors.

No 1934. līdz 1935. gadam L. Adamovičs bija Latvijas izglītības ministrs Kārļa Ulmaņa valdībā. Šis periods bija ļoti nozīmīgs Latvijas valsts izglītībā un kultūrā, L. Adamoviča veikumam ministra postenī bija liela ietekme un nozīme. Viņš bija arī dažādu kultūras un sociālu organizāciju biedrs, piedalījās konferencēs un citos atbildīgos pasākumos Rietumeiropā.

L. Adamovičs ir Latvijas nacionālās baznīcas vēstures pētīšanas aizsācējs.

Skaudri - viņa dzīve beidzās 1942. gada 17. jūnijā izsūtījumā Sibīrijā, Soļikamskas koncentrācijas nometnē.


Avots: http://arhivs.talsuvestis.lv/lv/zinas/izsutito-pieminai/  un "Kubalu skola - muzejs" materiāli.
 
23.09.2020.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 Nelietība un meli lai paliek tāļu no manis.
 Kam dārzā bites, tam medus lēts.
 Lielai jūrai lieli viļņi.
 Biezam mežam slaiki koki.
 Ātri deg, ātri dziest.

 
Karlis Magur iz Ludiem
Proves raksti, 1896.
1
2
3