Lapas karte: Muzejs >> Notikumi

Notikumi

 
 
Šeit atradīsiet rakstus par dažādiem muzeja veidotiem notikumiem, kuru dalībnieks Jūs variet būt. Muzeja pasākumi notikuši ne tikai tepat skolas namā, arī Dundagā, Kolkā, Talsos, Ventspilī. Izstādes, pasākumi, ekskursijas, lekcijas, talkas, plenēri - pulka dažādu piedzīvojumu iespējams muzejā. Jaunie stendi paver iespējas veidot ceļojošas izstādes, kas veltītas novada kultūrvēsturē nozīmīgiem notikumiem.
Vai Jūsu ideja, rosinājums var būt iesākums muzeja notikumam? Protams! Vairums muzeja notikumu ir sadarbības projekti. Uz satikšanos, radot un piedzīvojot jaunus notikumus!
Latvijas Muzeju biedrības aicina apceļot Latvijas muzejus
Latvijas Muzeju biedrība un Latvijas muzeji no 5.jūnija līdz 31.augustam aicina piedalīties vasaras akcijā “Apceļo Latvijas muzejus”. 
Akcijā aicināts piedalīties ikviens Latvijas muzejs un ikviens muzeju apmeklētājs! Lai top aizraujoša, skaistiem kultūras piedzīvojumiem bagāta vasara!


Uzdevums akcijas dalībniekiem:
1.         No 5.jūnija līdz 31. akcijas dalībnieks apmeklē vismaz 5 Latvijas muzejus.
2.         Ierodoties muzejā, dalībnieks atzīmē savu apmeklējumu ar viedtālruni vai fotoaparātu.
3.         Savā Facebook vai Instagram profila laika līnijā ievieto foto no šīs vietas, īsi komentē redzēto, piedzīvoto un uzzināto, izmantojot mirkļbirku #Apcelolatvijasmuzejus.
4.         Ierakstam Facebook obligāti pievieno norādi @Apceļo Latvijas muzejus, lai www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus parādās dalībnieka veiktais ieraksts.
5.      Instagram vai Facebook ierakstā atzīmē konkrēto muzeju, izmantojot mirkļbirkas zīmi, piemēram, #lnmm vai #madonasmuzejs. Facebook lapā var izmantot rīku atzīmēt muzeja lapu ar @Limbažu muzejs.
6.      Lai vieglāk izvēlēties, kādus muzejus apmeklēt, izveidota karte, kas skatāma šeit: http://ej.uz/apcelomuzejus

Vērtēšana: Nosakot akcijas uzvarētājus, žūrijas komisija vērtēs dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, ievietojot interesantākos attēlus, ierakstus un vērojumus par vismaz 5 apmeklētajiem muzejiem. Akcijas žūrijas komisiju veido Latvijas Muzeju biedrības valdes locekļi, LMB valde ir tiesīga komisijā pieaicināt arī citus muzeju nozares speciālistus. Žūrijas komisija ir tiesīga lemt par akcijas balvu sadalījumu.
 
Balvas: Akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” uzvarētājiem paredzētais balvu fonds: 1) Brīvbiļetes no dažādiem Latvijas muzejiem, piem., Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, I.Ziedoņa muzejs u.c. 2) Radošās nodarbības, muzejpedagoģiskās programmas un izzinošas ekskursijas grupai  līdz 10 cilvēki (Memoriālo Muzeju apvienība (Raiņa muzejs “Jasmuiža”, Rakstnieka memoriālmājā un dārzā Skrīveros), Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, O.Kalpaka muzejs “Airītes”, Talsu novada muzejs u.c. muzeji); 3) muzeju izdevumi un katalogi; 3) speciālās balvas no Latvijas Muzeju biedrības. 
*Apmeklējuma biļete uz konkrēto muzeju jāizmanto gada laikā no tās saņemšanas brīža.            
*Neskaidrību gadījumā, jautājumus, lūdzu, sūtīt uz Latvijas Muzeju biedrības e-pasta adresi: muzeji@muzeji.lv vai zvanīt uz tālr. 29418187.
21.06.2018.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi

   Kas skolu atstājis nevaid palicis jo
   gudrs savā prātā nedz jo dievbijīgs
   un jo mīlīgs savā sirdī tas lai
   nevienam neteic ka skolā ir bijis jo 
   viņš tam namam padara kaunu.
Kārl Krauze
Proves raksti, 1844.
1
2
3