Lapas karte: Muzejs >> Notikumi >> Rakstu arhivs

2015. gada raksti

Dinsberga skolas salidojums 2015. (Tikšanās ar skolas biedriem Krišjāni Baronu un Arvīdu Blūmentālu)
5. septembrī Dinsberga skolas bērni atkal āva kājas ceļam uz savu skolu. Daudziem no dzimtajām mājām iestaigātās takas nu kļuvušas par tāliem ceļiem, kas no dažādiem Latvijas novadiem līdz skolas namam mērojami.
 
Ievadot salidojumu, absolventi Ausma Nākuma un Andris Grīnbergs paceļ valsts karogu un pasākuma dalībnieki dzied valsts himnu. 2011. gadā izteiktie vārdi, sanākt katra septembra pirmās sestdienas pusdienlaikā, ir nākuši no sirds un stāv pāri laikam, turpat 60 sanākušo skolēnu ceļa grūtībām.
 
Arī muzejam ir savs pienesums skolas bērnu tikšanās priekam. Šoreiz iepazinām skolasbiedru 1848. gada absolventa Krišjāņa Barona (1835 – 1923) dzīves ceļu līdz Latvju Dainu izdošanai un 1938. gada absolventa Arvīda Blūmentāla (1925 – 2006) skolas gaitas, karā un svešumā piedzīvoto. Atklātā izstāde ilustrē A. Blūmentāla māju sajūtas meklējumus, dzīvojot Austrālijā. Atmiņās par bērnībā Arvīda dzimtajās mājās, Būdenos, pieredzēto dalījās māsīca Ausma Bukovska. Stāstījumu papildināja filmas „Gājiens ar krokodilu”(1995) fragmenti.
Fotogrāfijas muzeja krājumam dāvināja salidojuma dalībnieki Jānis Grīnītis un Irma Brūvere.

Pateicos par atbalstu un līdzdalību pasākuma organizēšanā pašvaldības saimnieciskajam dienestam, Dundagas kultūras pils darbiniekiem, filmas „Gājiens ar krokodilu” režisoram Ivaram Seleckim, žurnālistei un skolas absolventei Maijai Brūverei, skolotājam Alfrēdam Cipelim, Ausmai Bukovskai, koklētāju ansamblim „Dzītari”, fotogrāfam Visvaldim Biezbārdim, mājas ļaudīm - Guntai Abajai un muzeja darbiniecei Mārītei Jurčai.

Uz tikšanos, 2016. gada 3. septembra pusdienlaikā!
 
Kubalu skolas - muzeja vadītājs, Ivars Abajs.
08.09.2015
21.09.2015.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi->Rakstu arhivs   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi

   Divi suņi pie kaula nepaliek draugi.
   Lēnas avis vienas kūtīs saderās.
   Tev būs tēvu un māti godā turēt.
   Rokas klēpī nepeln maizi.
   Pēc lietus atkal saule spīd.
Kārl Neiland
Proves raksti, 1845.
1
2
3