Lapas karte: Muzejs >> Notikumi >> Rakstu arhivs

2020. gada raksti

Novembra mēneša priekšmets
Jau pilnā sparā rit rudens mēnesis novembris. Aizvien ātrāk ārā paliek tumšs. Kad dabā šobrīd vairāk dominē pelēcīgie toņi, tad ap sevi jārada kas košāks un krāsaināks. Ir īstais laiks pucēties. Kāpēc lai tās nebūtu rotaslietas? Piemēram, kāda skaista rokassprādze.
 
Viss raksts
16.11.2020.  |  
Aktīvās tūrismu sezonas noslēgums
Jau kādu laiciņu muzejā ir noslēgusies aktīvā tūrisma sezona. Šis gads ir bijis mazliet savādāks, bet ne mazāk interesants.
 
Viss raksts
16.11.2020.  |  
Sakarā ar epidemioloģisko situāciju Kubalu skola - muzejs nepieņem apmeklētājus klātienē.
Kubalu skola - muzejs ir slēgts apmeklētājiem no 2020. gada 21.oktobra.
Saziņa ar muzeju  pa tālruni 26332238 vai rakstot uz e-pastu kubalmuz@dundaga.lv.
20.10.2020.  |  
Oktobra mēneša priekšmets
Ir klāt oktobra mēnesis, kad koku lapas īpaši skaisti krāsojas un apkārtnē vērojami brīnišķīgi rudens skati. Vēl arvien tiekam lutināti ar silto laiku. Šādā brīdī var pagatavot arī ko saimniecībā noderīgu – piemēram, vācelīti.
Viss raksts
20.10.2020.  |  
Ludvigu Adamoviču atceroties
Šodien pirms 136 gadiem dzimis Ludvigs Adamovičs (šīs skolas palīgskolotāja dēls). Viņš Kubalu skolā ir gan dzimis un audzis, gan skolojies (1891. – 1897.).
 
Viss raksts
23.09.2020.  |  
"Jaunie Baroni" Kubalu skolā - muzejā
Šī sezona Kubalu skolā - muzejā bija raksturīga ar, ja tā var izteikties, “prožektoru gaismas” efektu – ciemos ir bijušas dažādas filmēšanas grupas. Tas turpinājās arī 20. septembrī – muzejā tika uzņemti ciemiņi, tā bija Ziedoņa muzeja komanda ar “mūsdienu jaunajiem Baroniem” – ļoti dzīvespriecīgiem un entuziastiskiem. Viesi pamielojās ar gardajiem Guntas izceptajiem pīrāgiem un pagatavoto tēju. Visi iemēģināja roku rakstīšanā ar grifelēm uz tāfelītēm. Vairāk iepazina Dinsberga dzīvi un devumu. Un, protams, kur nu bez Dundagas izloksnes vārdiem.
 
Viss raksts
22.09.2020.  |  
Septembra mēneša priekšmets – skolotāja rakstāmpults.
Jau kārtīgi ir iesācies septembris – mēnesis, kad atkal atsākas skolas gaitas. Ir iespēja satikt sen neredzētus draugus un apgūt jaunas zināšanas. Ir un arī vēl joprojām tiks iegādātas dažādas skolas lietas, arī rakstāmpiederumi, galda organizatori, lai mājās mācoties, būtu vieglāk ko atrast.
 
Viss raksts
14.09.2020.  |  
Salidojuma atskaņas
Pagājušajā sestdienā, 5. septembrī, Kubalu skolā – muzejā bija lieli svētki – ikgadējais skolas absolventu un to skolotāju salidojums. Ciemiņi bija ieradušies kuplā skaitā. Bija prieks satikt ikvienu absolventu un arī viņu ģimenes locekļus. Prieks par skolotāja ierašanos un viņa uzrunām.
 
Viss raksts
24.09.2020.  |  
Salidojums Kubalu skolā - muzejā.
Šajā sestdienā Kubalu skolā - muzejā būs atkalsatikšanās - absolventu salidojums.
Viss raksts
03.09.2020.  |  
Salidojums Kubalu skolā - muzejā.
Mīļie Kubalu skolas skolēni!

Aicinām Jūs visus uz tikšanos Kubalu skolā - muzejā 5. septembrī plkst. 12.00. Būs iespēja satikt sen neredzētus klases biedrus, dalīties atmiņās, uzzināt par paveikto muzejā šajā gadā un par nākotnes plāniem. Protams, sadraudzība pie cienasta galda.
 
Viss raksts
13.08.2020.  |  
Dundagas vidusskolas 10. klases pirmā skolas diena.
1. septembrī Kubalu skolā – muzejā ciemojās Dundagas vidusskolas 10. klase ar savu skolotāju Andru. Viņiem pirmā skolas diena iesākās tieši pie mums.
Viss raksts
24.09.2020.  |  
Augusta mēneša priekšmets
Vasara ir gadalaiks, kurā īpaši iecienīti ir dažādi atspirdzinoši dzērieni, to skaitā arī tēja. Tieši karsts dzēriens bieži vien labāk remdē slāpes nekā auksts. Augusta mēneša priekšmets – skārda tējas kārbiņa.

 
Viss raksts
04.08.2020.  |  
Kubalu skola – muzejs “prožektoru gaismā”.
16. jūlijā Kubalu skolā – muzejā ciemojās skolēni un skolotājas no Ances puses. Tā kā Rindas skoliņa ir gandrīz vienaudze ar Kubalu skolu, tad arī šeit pamatā tika iemūžinātas izspēlētās ainas no senās mācību stundas.
Viss raksts
22.07.2020.  |  
Jūlija mēneša priekšmets
Vasara ir laiks, kad cilvēki aktīvi atpūšas svaigā gaisā. Bieži ārā uz grila tiek cepta dažāda veida gaļa. Lai to sagatavotu, ir nepieciešamas arī garšvielas. Lieti tam noder piesta. Tā arī ir šī mēneša priekšmets.
Viss raksts
07.07.2020.  |  
Sofija Dravniece - 125. gadadiena
Šis gads ir Sofijas Dravnieces jubilejas gads - aprit viņas 125. gadadiena. Viņa ir īpaša un izcila personība - valodniece, Kubalu skolas skolniece, skolotāja un mācību pārzine. 
Viss raksts
26.06.2020.  |  
Jūnija mēneša priekšmets.
Jau klāt ir jūnijs, kad beidzot ir iesākusies vasara. Darbi turpinās. Viens no aktīvā darba instrumentiem ir āmurs. Nedaudz par tā būtību un uzbūvi.
Viss raksts
09.06.2020.  |  
Maija mēneša priekšmets
Maijs ir rosīgs svētku mēnesis. Ir nosvinēti Valsts svētki, Mātes diena. Vēl priekšā Ģimenes diena, Vasarsvētki un citi notikumi. Šādos gadījumos neiztikt bez cienasta – ik viens var aktīvi darboties virtuvē, jo pašu pagatavotais ir visgaršīgākais.

 
Viss raksts
12.05.2020.  |  
Sveicam Latvijas valsts svētkos
Šajās brīvdienās atzīmējam mūsu valstij tik īpašos svētkus - 1. maijā - Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienu; 4. maijā - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu.
 
Viss raksts
30.04.2020.  |  
Aprīļa mēneša priekšmets
Visos laikos cilvēki ir vēlējušies izskatīties skaisti. Ir meklētas iespējas kā to panākt. Tas licis veikt arī dažādus izgudrojumus. Viens no tiem ir gludeklis.
 
Viss raksts
28.04.2020.  |  
Marta mēneša priekšmets
Šīs nedēļas nogalē notiks vienota darbība ne vienā vien Eiropas valstī – 2020. gada 29. martā plkst.03:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu) notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu.
 
Viss raksts
24.03.2020.  |  
Februāra mēneša priekšmets
Kamēr vēl nav sākusies pavasara rosība un darbi, šo laiku var izmantot praktisku un saimniecībā izmantojamu darinājumu veidošanai. Kāpēc lai tas nebūtu grozs, uzmeistarots pašu rokām? Grozu pīšana ir sens arods.
 
Viss raksts
19.02.2020.  |  
Janvāra mēneša priekšmets
       Šobrīd varam priecāties, ka dienas paliek arvien gaišākas un gaišākas. Bet tomēr vēl ikdienā (iekštelpās un ārā ejot)  ir nepieciešami apgaismes līdzekļi. Mūsdienās to klāsts un iespējas ir jo plašas.
 
Viss raksts
20.10.2020.  |  
23.09.2020.  |  
23.09.2020.  |  
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 Nelietība un meli lai paliek tāļu no manis.
 Kam dārzā bites, tam medus lēts.
 Lielai jūrai lieli viļņi.
 Biezam mežam slaiki koki.
 Ātri deg, ātri dziest.

 
Karlis Magur iz Ludiem
Proves raksti, 1896.
1
2
3