Lapas karte: Muzejs >> Notikumi >> Rakstu arhivs

2019. gada raksti

Novembra mēneša priekšmets
Ārā jau atkal līst! Bērni ietinas šallēs, uzvelk gumijas zābakus un jož ārā lēkāt pa peļķēm. Paskatoties apkārt var redzēt, ka dabas  māte uzvilkusi savu brūngani pelēcīgo sagšu mazina dienas gaismu, lai viņas bērni, beidzot, varētu laisties ciešā miegā.
 
Viss raksts
05.11.2019.  |  
Oktobra mēneša priekšmets
Visapkārt paukšķ lietus piles, kad tās krītot lejup atsitas pret krāsainajām rudens lapām. Uz zemes guļ brūni kastaņi, kas no adatainās čaulas izbāzuši savas glītās sejiņas, lai  iepazītos ar šo krāsaino pasauli. Gar ausīm aiztraucas saltas vēja brāzmas, kas liek nodrebēt un rada mūsos vēlmi steigties istabā, ietīties siltā segā un malkot siltu tēju. Jā, ir pienācis oktobris.
Viss raksts
07.10.2019.  |  
Salidojums Kubalu skolā - muzejā
Viss raksts
02.09.2019.  |  
Septembra mēneša priekšmets
Ar saldu ābolu smaržu un rudenīgu vēju ir pienācis septembris. Vai jau esi dzirdējis skolas zvanus, kas vēsta par mācību atsākšanos?
Kubalu skolas zvans bērnus uz skolu vairs nesauc jau kopš 1964. gada, bet tas pavada savas vecumdienas mierā un klusumā sēžot muzeja krājumā un atceroties laikus, kad tam cītīgi bija jāziņo par mācību sākumu un beigām.
Viss raksts
05.09.2019.  |  
Augusta mēneša priekšmets
Griķu maize, kviešu maize,
Tā meitiņu vīlējiņa;
Rudzu maize, miežu maize,
Tā saimītes barotāja.
 
Viss raksts
06.08.2019.  |  
Vilni Titānu atceroties
Viss raksts
30.07.2019.  |  
Jūlija mēneša priekšmets
Pienācis jūlijs un cilvēki var doties dārzos un mežos, lai salasītu un pamielotos ar gardajām odziņām. Bet ja gribas ogas salasīt mazliet vairāk, lai aiznestu tās mājās saviem mīļajiem? Kādu trauku izmantosiet?
Kubalu skolas – muzeja jūlija mēneša priekšmets ir tāss vācelīte.
 
Viss raksts
03.07.2019.  |  
Jūnija mēneša priekšmets
Beidzot ir klāt ilgi gaidītais jūnijs, kas sev līdzi atnesis vasaru. Kopā ar jūniju ir parādījies arī Kubalu skolas - muzeja mēneša priekšmets.
 
Viss raksts
04.06.2019.  |  
Muzeju nakts 2019
Šī gada pasākuma tēma ir Tālavas taurētājs – varoņdarbi un to veicēji dažādās tās izpausmēs. Izzināsim kā mūsu novadnieks, Trešais  tēva dēls, Ernests Dinsbergs veicināja tautas gara pamošanos.
Pasākumu iesāksim pulksten 19:00, kad iepazīsim mūsu vietējo Dundagas varoni, kurš ar spalvu un tinti prata paveikt vairāk, kā cits ar zobenu un vairogu.
Pēc tam veiksim paši savus mazos varoņdarbus, kuri ļaus iepazīt vietu, kur mūsu varonis dzīvojis un veicis savus varoņdarbus. Varoņstāstus stāstīs Uldis Punkstiņš, kuru dundadznieki jau iepazinuši novada svētkos.
Pēc kārtīga darba ir nepieciešams atjaunot spēkus – no pulksten 20:00 varēsim palīdzēt spēcinošu pīrādziņu pagatavošanā un baudīšanā.
Noslēgumā iepazīsimies ar daļu no mūsu varoņa paveiktā rakstniecības laukā.
 
Viss raksts
08.05.2019.  |  
Maija mēneša priekšmets
Beidzot pienācis maijs. Saulīte spīd, daba atdzīvojas un ar nepacietību tiek gaidīts vasaras brīvlaiks, kas sāksies jau pēc mēneša. Skolās bērni ir cītīgi mācījušies un skolotāji ir darījuši visu iespējamo, lai pēc iespējas labāk skolēniem pasniegtu mācību vielu.
Viss raksts
03.05.2019.  |  
Aprīļa mēneša priekšmets
Ir pienācis aprīlis un pavisam drīz būs klāt arī latviešu vidū iemīļotie pavasara svētki – Lieldienas. Vai esat jau sagatavojuši visu nepieciešamo šo svētku svinēšanai?
 
Viss raksts
11.04.2019.  |  
Marta mēneša priekšmets
Mūsdienās mums visiem ir silti zābaciņi, kurus velkam, lai kājas būtu siltumā. Bet vai varat iedomāties, ka vēl tikai pirms gadsimta latvieši staigāja ar tādiem apaviem kā pastalas un vīzes?
Marta mēneša priekšmets ir pastalu pāris, kas izgatavots 20. gadsimta sākumā.
 
Viss raksts
04.03.2019.  |  
Februāra mēneša priekšmets
Februāra mēneša priekšmets ir Kārļa Ludeviga darinātās slēpes. Slēpes tika lietotas, lai ziemas laikā ātrāk varētu atgriezties mājās no darba, kā arī šīs slēpes ir lieliski noderējušas dažādās Latvijas mēroga sacensībās.
Viss raksts
04.02.2019.  |  
Janvāra mēneša priekšmets
Janvāra mēneša priekšmets ir koka ragavas ar metāla apdari, kas tikušas izmantotas meža darbos. Ragavu slieču priekšējie gali ir izliekti uz augšu un sānu iekalumos ielaisti 3 mietiņi, kam pāri pārlikti trīs dēļi. Ragavu vilkšanai priekšgalā ir piesieti divi striķi.
Viss raksts
16.01.2019.  |  
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi
 
   Kas pusceļā paliek stāvot,
   tam nedzied uzvarēsanas dziesmas.
   Saulei nav jāpalīdz ar skalu uguni.
   Kas vainīgs? Pats vainīgs.
   Laiks ir nauda.
A.Mežgrāv iz Bērtmejiem  
   Proves raksti.
1
2
3