Lapas karte: Muzejs >> Notikumi

Notikumi

 
 
Šeit atradīsiet rakstus par dažādiem muzeja veidotiem notikumiem, kuru dalībnieks Jūs variet būt. Muzeja pasākumi notikuši ne tikai tepat skolas namā, arī Dundagā, Kolkā, Talsos, Ventspilī. Izstādes, pasākumi, ekskursijas, lekcijas, talkas, plenēri - pulka dažādu piedzīvojumu iespējams muzejā. Jaunie stendi paver iespējas veidot ceļojošas izstādes, kas veltītas novada kultūrvēsturē nozīmīgiem notikumiem.
Vai Jūsu ideja, rosinājums var būt iesākums muzeja notikumam? Protams! Vairums muzeja notikumu ir sadarbības projekti. Uz satikšanos, radot un piedzīvojot jaunus notikumus!
Dinsberga pamatskolas salidojums
Sestdien, 7.septembrī plkst. 12:00

Pirmajā septembra sestdienā muzejā atkal aicināti bijušie skolasbērni un skolotāji. 
Šogad satiekoties un atmiņās daloties, atcerēsimies skolas dibināšanu pirms 175 gadiem un skolas nama iesākumu 1843. gadā.
Programmā: salidojuma atklāšana, fotografēšanās, ieskats skolas iesākumā un vēsturē, Jūsu atmiņu stunda, piemiņas brīdis Ernestam Dinsbergam (Kužnieku kapos), jaunumi muzejā (bildes, izstāde, ekskursijas), kopīgs mielasts, rotaļas un dejas.
Uz skolu nākot līdzi jāņem:
-         mājas darbs - domraksts par tēmu „Mana skola”. Rakstu darbam vēlamas četras daļas: Skolas notikumi (nosaucami un īsumā paskaidrojami Jūsu skolas laika notikumi); Atmiņu stāsts (pēc izvēles viena vai vairāku skolas laika notikumu, piedzīvojumu apraksts); Skolas spēles (rotaļu vai spēļu saraksts ar skaidrojumu); Ieteikumi muzejam, skolas namu un sētu saglabājot. Vērtīgs būs katrs, arī apjomā mazs, rakstu darbs. Tie noderēs tiekoties un turpmāk, skolas vēsturi izzinot.
-         skolas mācību un sadzīves lietas, kuras varētu parādīt vai uzticēt glabāšanai muzejam,
-         groziņi skolas kopgaldam,
-         atkalredzēšanās prieks.
 
Salidojuma dalībnieku reģistrācija, arī mājas darba un līdzpaņemto lietu iesniegšana muzejam – pulkstens 12.00, salidojuma atklāšana 12.30.
 
Dundadzniekiem - 12.00 no pagastmājas uz muzeju aties autobuss.
 
Uz satikšanos!
Ivars Abajs.
10.09.2013.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi

   Sēšana nav tik grūta kā pļaušana.
   Prieki ir dzestra ēna, kurā ceļinieks
   var izdusēties, bet nekad pavisam
   palikt.  Zināšanas ir manta un darbs
   šīs mantas atslēga.
Karlis Šöenster iz Lauksargiem
Proves fraksti, 1896
1
2
3