Lapas karte: Muzejs >> Notikumi

Notikumi

 
 
Šeit atradīsiet rakstus par dažādiem muzeja veidotiem notikumiem, kuru dalībnieks Jūs variet būt. Muzeja pasākumi notikuši ne tikai tepat skolas namā, arī Dundagā, Kolkā, Talsos, Ventspilī. Izstādes, pasākumi, ekskursijas, lekcijas, talkas, plenēri - pulka dažādu piedzīvojumu iespējams muzejā. Jaunie stendi paver iespējas veidot ceļojošas izstādes, kas veltītas novada kultūrvēsturē nozīmīgiem notikumiem.
Vai Jūsu ideja, rosinājums var būt iesākums muzeja notikumam? Protams! Vairums muzeja notikumu ir sadarbības projekti. Uz satikšanos, radot un piedzīvojot jaunus notikumus!
Jūlija mēneša priekšmets
Vasara ir laiks, kad cilvēki aktīvi atpūšas svaigā gaisā. Bieži ārā uz grila tiek cepta dažāda veida gaļa. Lai to sagatavotu, ir nepieciešamas arī garšvielas. Lieti tam noder piesta. Tā arī ir šī mēneša priekšmets. Bet vispirms mazliet iepazīsim piestas pielietojamību. Piesta jeb miezeris ir ierīce, kas paredzēta dažādu cietu, bet trauslu materiālu sasmalcināšanai. Tas ir izturīgs bļodveida vai kausveida trauks ar biezām sienām un gludu iekšpusi, kurā ievieto sasmalcināmo materiālu, kuru berž ar piestalu — resnu nūjiņu ar apaļāku vai plakanāku galu, kas parasti izgatavota no tā paša materiāla, no kā piesta. Piestalu sauc arī par stampu vai stampiņu. Mūsdienās sadzīvē piestas izmanto virtuvē dažādu garšvielu smalcināšanai tieši pirms lietošanas, lai tās nepaspētu zaudēt aromātu, kā arī, lai iegūtu, piemēram, pūdercukuru.

Jūlija mēneša priekšmets ir lieta bronzas piesta, pie rokturiem iegravēts vienkāršs rotājums. Datējums – 1900. – 1940. gads. Tā ir 13.8 cm augsta, 12 cm platuma, 11,5 cm biezumā. Ir saglabājies tikai trauks, nav pašas piestalas.


Attēlā: Bronzas piesta. KSM p 466-Le

www.facebook.com/kubalmuz/

 
07.07.2020.  |   Sadaļa: Muzejs->Notikumi   |   Komentēt
Muzejs
Pieteikt apmeklējumu
Domu graudi

   Kas skolu atstājis nevaid palicis jo
   gudrs savā prātā nedz jo dievbijīgs
   un jo mīlīgs savā sirdī tas lai
   nevienam neteic ka skolā ir bijis jo 
   viņš tam namam padara kaunu.
Kārl Krauze
Proves raksti, 1844.
1
2
3